3 Aralık Engelliler Gününü Kutladık

                  3 Aralık Engelliler Gününü Kutladık


Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak 3 Aralık Engelliler gününü saygı duruşu, istiklal marşının okunması ve çelenklerin sunulmasının sonrasında Menteşe Öğretmenevinde düzenlenen programa Muğla Vali  Sayın Esengül Civelek, Muğla Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hacı Koç, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Vali Yardımcısı Kamil Köten, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İlkay Türkoğlu, Muğla Engelliler Derneği Başkanı Emine Çakıroğlu, engelliler ve aileleri katıldı.
 
Engelli bireylerimizin Muğla Zeybeği gösterisi ile başlayan program, Muğla Engelliler Derneği Başkanı Emine Çakıroğlu ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü İlkay Türkoğlu ve Muğla Valisi Esengül Civelek’in  konuşmaları ile program devam etti. Konuşmaların ardından Muğla Engelliler Derneği tarafından alınan akülü sandalye Muğla Valisi Esengül Civelek tarafından Sevgi Şahin’e hediye edildi. 
Vali Civelek tarafından engellilere günün adına hazırlanan hediyelerin takdimi ile devam eden program şiir dinletisi, dans gösterisi ve engellilerin gönüllerince eğlendiği eğlence şöleni  ve kapalı spor salonunda yapılan yüzme ve sporculara madalya takdimi ile program sona erdi.