4.CHGM Türkiye Satranç ŞampiyonasıGenel Müdürlüğümüz koordinesinde Satranç Federasyonu ile işbirliği içinde "ÇHGM 4. Türkiye Satranç Şampiyonası” 07-10 Nisan 2015 tarihlerinde Muğla İl Müdürlüğümüzce organize edildi.
Şampiyonanın açılış programına Muğla Valisi sayın Amir ÇİÇEK, Vali Yardımcısı, Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Ahmet OKUR, Satranç Federasyonu Genel Sekreteri Onur ÇUBUKÇU, ÇHGM Eğitim ve Toplumsal Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı  Birim Yöneticisi Ergin BALCI, Muğla İl Müdürü Ali AKKUZU, Aydın İl Müdürümüz Zekeriya ERTAŞ, Trabzon İl Müdürümüz Kadir ER, Muğla İli kamu kurumları İl Müdürleri katıldı.
Şampiyonaya 60 ilden 167 koruma ve bakım hizmeti alan çocuk sporcu ve 60 refakatçi personel katıldı.
Minikler (7-9 yaş), küçükler (10-12 yaş) ve yıldızlar (13-15 yaş) kategorisinde yapılan şampiyonayı Türkiye Satranç Federasyonunca görevlendirilen hakemler yönetti.
Şampiyonada dereceye giren çocuk sporcularımız:

Miniklerde:

 1. Ferhat ALTOP - Tokat
 2. Soner ÇALIKOĞLU - Ordu
 3. Yaşar GÜREL - Tekirdağ
 4. Halil ÇAVUŞ - Samsun
 5. Kaan KORD – Yalova
 6. Tayfun GEZİCİ - Hatay
Küçüklerde:
 1. Mehmet Emir UNCU – Kırklareli
 2. İbrahim ARSLAN – Elazığ
 3. Murat ÇETİN – Düzce
 4. Harun ÇAĞLAR – Çanakkale
 5. Sevilay OKÇU – Gaziantep
 6. Ramazan YAMAN - Afyonkarahisar
Yıldızlarda:
 1. Batuhan NAZİLLİ – Balıkesir
 2. Fehim ALIR – Malatya
 3. Fatih YILDIRIM – Balıkesir
 4. Ertan SEPETÇİ – Edirne
 5. M.Fatih BAĞCI – Çanakkale
 6. Yakup İNAN - Siirt

Şampiyonada dereceye giren çocuklara başarı belgesinin yanısıra Türkiye Satranç Federasyonu Başkanlığınca kupa ve madalya verildi. Katılımcı bütün personel ve çocuklara katılım belgesi ile birlikte Muğla il Müdürlüğümüzce şampiyona anısına hazırlanan kupa ve bardak termos hediye edildi.
Şampiyonaya katılan çocuklarla yapılan görüşmelerde yeni arkadaşlar edinmekten, uçağa binmekten, denizi görmekten çok mutlu olduklarını ve kaldıkları oteli çok sevdiklerini ifade etmişlerdir.
Ödül töreninin ardından Milas M.Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğündeki Engelli Çocuklarımızın Tiyatro, Güzellik Yarışması, Palyaço Gösterisi ve Atatürk draması konulu etkinliği yer aldı


Sonraki Sayfa: Korunma ve Bakım Altında Yetişen 3163 Gencimize İş İmkanı

Önceki Sayfa : Derya Kayar 1. Oldu