ASP Personelleri Arasında Yapılan Türkiye Masa Tenisi Şampiyonası Fethiye’de Yapıldı

Fethiye’de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Personel arası Masa Tenisi Şampiyonası başladı. Fethiye Club Tuana’da başlayan ve Cuma gününe kadar devam edecek Personel arası Masa Tenisi Şampiyonası’nın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Personel arası birlik, beraberlik ve kaynaşmanın yanı sıra motivasyonunu arttırmak için düzenlendi.

Fethiye Club Tuana’da başlayan ve 4 gün sürecek şampiyonada 180 personel kıyasıya bir mücadele gösterecek. ASP Gençlik ve Spor Kulübü Başkanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Muğla İl Müdürlüğü, Fethiye İlçe Müdürlüğü ve Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Personel arası Masa Tenisi Şampiyonası açılış törenine yoğun ilgi oldu. Açılış törenine ASP Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Gürdal Gümüş, Daire Başkanlığı Şube Müdürü Davut Salt, Muğla İl Müdürü İlkay Türkoğlu, Muğla ve Fethiye’deki kurum ilgilileri ile Türkiye’nin değişik illerinden gelen çok sayıda sporcu ve yakınları katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İlkay Türkoğlu ise personelin moral ve motivasyonunu arttıracak bu projenin yararlarına dikkat çekerek; “Muğla olarak her konuda, her projeye destek vermeye hazırız” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Daire Başkanlığı Şube Müdürü Davut Salt ise, “Dostluk ve kaynaşmanın artacağı bu sosyal faaliyeti oldukça önemsiyoruz. Kurumumuza oldukça faydalı olacak bu projeye destek verenleri kutluyorum” dedi.

ASP Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Gürdal Gümüş’te, 24 yıldır bu camianın içerisinde bulunduğunu belirterek; “Rehabilite olarak bizim kurumlarımızda verebileceğimiz en güzel araç spordur. Buradan yola çıkarak bugün 700 yaşlımız ve 2 bin 900 gencimiz lisanslı hale getirildi. Sizlerden aldığımız enerji ile bu çabalar devam edecek. Dezavantajlı işlerde çalışan siz personelimizi birazda olsa moral, motivasyon sağlamak için yapılan bu organizasyon diğer kurumlara da örnek olacaktır” dedi.

Kuraların çekilmesinin ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Personel arası Masa Tenisi Şampiyonası başladı. İlk gün yapılan karşılaşmalar oldukça çekişmeli ve heyecanlı geçti.