Başbakan Yıldırım, Muğla’da Şehit Yakınları ve Gazilerle Bir Araya Geldi

Başbakan Binali Yıldırım, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde düzenlenen yemekte şehit yakınları ve gazilerle bir araya geldi.
Yemeğe, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla milletvekilleri ile çok sayıda davetli katıldı.
Başbakan Yıldırım ülkenin bekası, vatanın bölünmez bütünlüğü için canını seve seve veren şehitlere Allah'tan rahmet diledi, gazilere şükranlarını sundu.
Her bir şehidi ay yıldızlı bayrağın yıldızı olarak gördüklerini anlatan Yıldırım, "Bizlere düşen görev şehitlerimizin emanet ettiği vatanımızı, bayrağımızı, bağımsızlığımızı, ezanımızı, kardeşliğimizi sürdürmek. Onlara olan vefa borcumuzu ancak böyle ödeyebiliriz. Demokrasimizi daha da geliştirmek, hukuk devletini çok daha ileriye götürmek bizim şehitlerimiz anısına yapabileceğimiz en güzel şeydir. Şehitlerimizin Çocukları, Eşleri, Anne ve Babaları bize, millete emanettir. Sizler bizim göz bebeğimizsiniz. Şehitlerimizin emanetine sahip çıkmak hepimizin namusudur, sizlerin onuru bizlerin onurudur." şeklinde konuştu.
Şehit yakınlarının dertleriyle hemhal olduklarını, onların ihtiyaçlarının karşılanması için eldeki bütün imkânları seferber ettiklerinin anlatan Yıldırım, "Emin olun ki yapılanları asla yeterli görmüyoruz, bütün imkânlarımızla yanınızda olmaya devam edeceğiz. Bizim derdimiz millete hizmet, bizim derdimiz Türkiye. Türkiye'nin geleceği, çocuklarımızın, torunlarımızın geleceği bu. Derdimizle kim dertleniyorsa onlar da bizim başımızın tacıdır. Bizim muhatabımıza göre değişen bir üslubumuz olmaz, tarafsız olmak, vatandaşlara eşit mesafede olmak, adaleti, huzur ve refahı ülkenin bütün sathına yaymak bizim en önemli yaklaşımımızdır. 11 yıldır herkesin hükümeti olduk, destekleyen desteklemeyen herkesin hükümeti olduk. Bundan böyle de olmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.