ENGELSİZ GECE

ENGELSİZ GECE

M.Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Özel bireyleri, 3. Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda “Engelsiz Gece” isimli bir gösteri sundu. Özel bireylerin sahne aldığı gösteriye; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İlkay Türkoğlu, Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ergun Kırova, Milas Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayrettin Akkaya, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Milas Temsilcisi Levent Akyer, gaziler, muhtarlar, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Engelsiz Gece gösterisi öncesinde konuşan Milas Kaymakamı Eren Arslan, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Özel bireylerin fırsat verildiğinde çok güzel başarılara imza atabildiğini söyleyen Kaymakam Arslan, her sağlıklı insanın bir engelli adayı olduğunu unutmaması gerektiğini belirterek tüm engellilerin gününü kutladı.
Daha sonra kürsüye gelen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İlkay Türkoğlu ise günün önemine işaret ederek, “Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul edilen 3 Aralık tarihi; tüm dünyada engellilik konusunda toplumsal bilincin artması ve engellilerimizin yaşam standartlarının geliştirilmesi açısından önemli bir gündür. Engelli vatandaşlarımız toplumumuzun bir parçasıdır. Ülkemizde son yıllarda hızla gelişen insan hakları bilinciyle engelli bireylerimizin herkes gibi sağlık, çalışma ve eğitim gibi temel hak ve özgürlüklerden yararlanması, özgürce ve rahat bir hayat sürmesi öncelikli hedefimizdir.” diye konuştu.
Engelsiz Gece’de salonu tıklım tıklım dolduran seyirci önünde sahneye çıkan özel bireyleri, Daşlıdepe Yeşil Mercimek Festivali oyununu, Ispanaklı Yumurta Rondu oyununu sundu. Etkinlikte sahne alan Yalnız Palyaço da izleyenlere eğlenceli anlar yaşattı. Özel bireyler son olarak Atatürk Çocukları Dans Gösterisi ile salondakilere duygu dolu anlar yaşattılar. Sahne alan öğrenciler, oyunun sonunda Türk bayrağı açtığında ise seyirciden coşkulu bir alkış aldı. Öğrencilerden biri oyunun ardından Türk bayrağını Kaymakam Arslan’a hediye etti.
İzleyenlerden takdir toplayan Engelsiz Gece, daha sonra Gülümse Çekiyorum Projesi kapsamında çekilen fotoğrafların yer aldığı serginin gezilmesiyle son buldu.