Gönül Elçileri: 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Dolayısıyla Farkındalık Amacıyla Fidan Dikim Etkinliği Yaptı

Muğla Valisi Amir Çiçek Gönül Elçileri Ağaçlandırma Projesi kapsamında Yaraş Mevkiinde düzenlenen ağaç dikimi etkinliğine katıldı.
 
Etkinliğe Vali Amir Çiçek ve eşi Hülya Çiçek, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan’ın eşi Dilek Özfidan, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya’nın eşi Aysun Çetinkaya, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İlkay Türkoğlu, Muğla Orman Bölge Müdürü Mehmet Çelik ve gönül elçileri katıldı.
 
Herkesi gönül elçisi olmaya davet eden Vali Çiçek, “Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde başlatılan “Gönül Elçileri” projesi ile Türkiye’de ve Muğla’mızda çok iyi işler ortaya çıktı. Gönül elçisi projesinin özü toplumumuzdaki bireylerin gönlündeki, sevgiyi, şefkati ve ilgiyi karşılıksız olarak, buna ihtiyaç duyan bireylere yönlendirerek, toplum içinde faydalı bir hizmette bulunulmasıdır. Muğla’da yüce gönüllü insanlarımız çok fazla bu nedenle gönül elçilerimizin daha da çoğalacağına inanıyorum.” dedi.
 
Gönül Elçileri Ağaçlandırma Projesiyle projenin tek boyutlu olmadığı yeni nesillerin geleceği içinde çalışmalar yürütüldüğünü belirten Vali Çiçek, “Diktiğiniz her bir fidan, sizlerden sonra gelecek olanların gönül elçisi olmalarına vesile olsun. Bütün herkese ve gelecek nesillere tüm güzellikler ve iyilikler intikal etsin. Bu projeye destek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.
 
Konuşmanın ardından Vali Çiçek ile beraberindekiler Yaraş Mevkiinde oluşturan alanda fidan dikti ve dikilen fidanlara can suyu verdi.