Korunma ve Bakım Altında Yetişen 3163 Gencimize İş İmkanı

2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında korunma ve bakım altında yetişen 3163 gencin kamu kadrolarına atanması Devlet Personel Başkanlığınca nisan ayında yapılacak. Memur ünvanlı kadrolara atanacak olan lisans, ön lisans ve ortaöğretim (lise ve dengi) mezunlarının atanma işlemlerinde 2014 KPSS sınav sonuçları kullanılacak. Hizmetli kadrosuna atanacak olan ilköğretim ve ilkokul mezunlarının atanma işlemleri ise kura yöntemi kullanılarak yapılacak. Yerleştirme yapılacak kadro ve pozisyonlardan; 908’i KPSS, 2255’i kura sonuçlarına göre belirlenecek.
 

Yapılacak yerleştirme işlemlerine ilişkin tercih kılavuzu 10 Nisan'da www.dpb.gov.tr  ve www.turkiye.gov.tr internet adreslerinde yayımlanacak.
Adaylar yerleştirme için tercih işlemlerini  13-24 Nisan 2015 tarihleri arasında www.turkiye.gov.tr adresinden yapabilecekler.

Söz konusu yerleştirme işlemlerine adaylık için başvuru prosedürü şu şekilde açıklandı:
 

1) Yerleştirme işlemi Devlet Personel Başkanlığınca yapılacak olup, adayların yerleştirme tercihleri www.turkiye.gov.tr adresinden alınacaktır.
2) Yerleştirme işlemine yalnızca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca 2828 sayılı Kanun kapsamında hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığına bildirilen kişiler katılabileceklerdir.
3) Bu nedenle adayların e-Devlet kapısı şifrelerinin bulunması gerekmektedir. e-Devlet şifresi bulunmayan adayların tercihte bulunabilmeleri mümkün değildir.
4) Şifresi bulunmayan adayların bir an önce PTT şubelerinden şifrelerini almaları gerekmektedir.
5) Tercih işlemleri 24 Nisan 2015 Cuma günü saat 23:59’da sona erecektir.

6) Kadro ve pozisyonlar için talep edilen şartları taşımayan adaylar yerleştirilseler dahi atanamazlar. Bu itibarla adayların tercihte bulunacakları kadro veya pozisyonları belirlemeden önce kadro ve pozisyonların karşısında yer alan şartları incelemeleri ve kılavuzda yer alan açıklamaları dikkatlice okumaları gerekmektedir.

İl Müdürlüğümüzde Korunma ve Bakım Altında yetişen gençlerimize
Menteşe İlçemizde Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğünden Öğretmen Akın SÖNMEZ ( 0252 214 12 31 )
Fethiye İlçemizde Fethiye Sevgi Evleri ve Erkek Yetiştirme Yurdu Müdürlüğünde Öğretmen Tuncay AYBARS ( 0252 612 55 64
rehberlik yapacaktır.

 

Sonraki Sayfa: Bereket Ormanında Fidanlar Toprakla Buluştu

Önceki Sayfa : 4.CHGM Türkiye Satranç Şampiyonası