KORUYUCU AİLE İFTAR YEMEĞİ

Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 12.06.2017 tarihinde Tuna Otelde düzenlenen iftar programına Muğla Valisi Sayın Amir Çiçek ve eşi Hülya Çiçek Hanımefendi'nin yanı sıra Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan, İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İlkay Türkoğlu Koruyucu aileler ve çocuklar katıldı. 
 
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İlkay Türkoğlu yaptığı konuşmada koruyucu Aileler adına düzenlenen iftar programına hoş geldiniz Ramazan ayının ülkemize ve İslam alemine hayırlar getirmesini temenni eder. Koruyucu aile olmak toplumda çok önemli ve çok anlamlı bir rol olduğunu söyledi. İlimizde toplam 40 koruyucu aile bulunmakta bu sayıyı daha yukarılara çekmek için sizin destek ve çabasına ihtiyaç var dedi Yaşamış olduğunuz bu güzel anıları komşularınıza tanıdıklarınıza, iş arkadaşlarınıza anlatarak onların aynı duygular içerisinde bu göreve talip olmalarını sağlamamız gerekiyor dedi. Ayrıca Çocuk Evlerinde bekleyen çocuklarımız için yapmamız gereken çok önemli görev, bunun Allah katındaki sevabını anlatmamıza imkân olmadığını ve yapmış olduğunuz bu anlamlı görev için hepinize çok teşekkür ederim diyerek sözlerini bitirdi.
Vali Amir Çiçek yapmış olduğu konuşmada" Bu mübarek Ramazan ayında koruyucu ailelerimizle, çocuklarımızla, engelli vatandaşlarımızla ve şehit ailelerimizle iftarda aynı sofrada olmaktan dolayı çok mutluyum." dedi. 
 
Koruyucu ailelerin annesi ve babası olmayan çocuklara sevgi, şefkat ve merhamet göstererek ulvi bir görevi üstlendiklerini belirten Vali Çiçek, sevginin önemine değinerek, " Kalplerimizdeki sevgiyi davranışlarımıza yansıtırsak hem kendimizle hem de çevremizle daha iyi sevgi ve gönül bağını kurarız." ifadelerine yer verdi. 
 
Koruyucu ailelerin çok önemli bir sorumluluk üstlendiğini söyleyen Vali Çiçek, "Devletimiz kimsesiz çocuklarımızın her zaman yanında ve onların tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Fakat sizler çocuklarımızın aile sıcaklığı içerisinde yaşaması,  topluma da daha sağlıklı bireyler yetiştirmek gayreti içerisindesiniz. Bu noktada koruyucu aile olmak büyük önem taşımaktadır. Çocuklarımıza verdiğiniz emeklerden dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. " diye konuştu.