MUĞLA İLİMİZDE MENTEŞE, MİLAS, DATÇA VE YATAĞAN BÖLGELERİNDE FAALİYETTE OLAN ÖZEL KREŞ, GÜNDÜZ BAKIMEVİ İLE ÇOCUK KULÜPLERİNİN MÜDÜRLERİ VE KURUCULARI İLE TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR

MUĞLA İLİMİZDE MENTEŞE, MİLAS, DATÇA VE YATAĞAN BÖLGELERİNDE FAALİYETTE OLAN ÖZEL KREŞ, GÜNDÜZ BAKIMEVİ İLE ÇOCUK KULÜPLERİNİN MÜDÜRLERİ VE KURUCULARI İLE TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR. 

Özel kreş, gündüz bakımevi ile çocuk kulüplerinde verilen hizmetin geliştirilmesi, yaşanan sorunların çözümlenmesi ve denetimlerin en iyi şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla bölge toplantılarının yapılmasına başlanılmıştır.
Muğla İlimizde Menteşe, Milas, Datça ve Yatağan bölgelerinde faaliyette olan özel kreş, gündüz bakımevi ile çocuk kulüplerinin müdürleri ve kurucuları ile toplantı gerçekleştirilmiştir. Toplantı 23.10.2017 tarihinde 10.30 - 13.30 saatleri arasında İl Müdürü İlkay TÜRKOĞLU’nun başkanlığında gerçekleştirilmiştir. Toplantıya Şube Müdürü Engin ASLAN ve İl Müdürlüğümüz Çocuk Hizmetleri biriminde görevli personellerimizden Öğretmen Tuğba SONUZUN ve Sosyolog Özge TOR tarafından Özel Kreş ve Gündüz Bakımevleri ile Çocuk Kulüplerinin iş ve işlemleri sırasında yaşanılan aksaklıklar, problemler ve çözüm önerileri değerlendirilmiştir. Gerçekleştirilen toplantıya ilimiz Menteşe, Milas, Datça ve Yatağan İlçelerinde faaliyette olan 12 özel kreş, gündüz bakımevi ve Çocuk Kulübünün müdürleri ve kurucuları katılmış, yaşadıkları problemlerini, çözüm önerilerini ve yapılan hizmetlerde İl Müdürlüğümüzden beklentilerini aktarmışlardır. 
Bodrum, Marmaris bölge toplantısı ile Fethiye, Seydikemer, Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz bölge toplantısının yılsonuna kadar yapılması planlanmaktadır.