Şehit Yakınları, Gaziler ve Gazi Yakınları İle Bir Araya Geldik

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları için düzenlenen iftar programına Muğla Valisi Sayın Amir Çiçek’in yanı sıra Vali Yardımcısı Ekrem Aylanç, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İlkay Türkoğlu, İl Müdür Yardımcısı Rukiye Şermin Zil, Kurum Müdürleri, Şehit Yakınları, Gaziler ile çok sayıda davetli yer aldı.
 
İl Müdürü İlkay Türkoğlu konuşmada Ay yıldızlı bayrağımız bize şehit ve gazilerimizin emanetidir sahip olduğumuz istiklal ve hürriyet hiç kuşkusuz bize şehit ve gazilerimizin bize mirasıdır dedi İl Müdürü İlkay Türkoğlu konuşmasında Alla hu Teâlâ Şehitler için onlara ölüler demeyin onlar diridirler ama siz hissedemezsiniz, anlayamazsınız diye buyuruyor. Bize Vatanımızı, Bayrağımızı ve istikbalimizi ve hürriyetimizi emanet eden her anda bizi gözeten tüm şehitlerimize minnetçe ödenmesi şükran borçluyuz dedi. Sizler en değerli varlıklarınızı eşinizi, oğlunuzu, kardeşlerinizi, küçükler babalarını bu Vatan için şehit verdiniz bunun dünyada her hangi bir karşılığı söz konusu olamaz dedi. İl Müdürü İlkay Türkoğlu sözlerini bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada şehit yakınları ve gazilerimizin ihtiyaçlarının karşılanması ve sorunlarının giderilmesi konusunda yapılan çalışmalarda her türlü katkı ve desteği vermeye devam edeceğiz dedi. İl Müdürü İlkay Türkoğlu konuşmasında devlet olarak sizlerle ilgili her meseleyi ve sizlerin taleplerinizi yakından talep ediyoruz kendinizi yalnız hissetmemeniz için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz dedi. İl Müdürü İlkay Türkoğlu sözlerini Şehitlerimizi Allahtan rahmet diliyor ruhları şad olsun, mekânları cennet olsun, gazilerimize Allah şifalar diliyorum, uzak ve yakından gelerek bu iftar yemeğine bizlerle beraber olduğunuz için hepinize tekrar teşekkür ediyor, yaklaşan Ramazan şimdiden mübarek olsun diyerek sözlerini bitirdi.
Muğla Valisi Sayın Amir Çiçek Programda yaptığı konuşmasına şehitlere ve ebediyete irtihal etmiş gazilere Allah’tan rahmet dileyerek başlamış onların emanetlerinin en iyi şekilde korunduğunu söylemiştir.
 
Şehitlerin emanetlerine sahip çıkılması ve gelecek nesillere bunun öneminin anlatılmasının gerektiğini işaret eden Vali Çiçek, sözlerine şu şekilde devam etti:
 
“Şehitlerimize yapılacak en büyük iyilik budur. Bizler emanetlere en iyi şekilde sahip çıkan bir milletiz. Şehitlerimizin  bize bıraktığı emanetleri olan anneleri, babaları, kardeşleri, eşleri ve çocukları, gazilerimizin emanetleri bizler için çok önemlidir. Bu emanetler bizim baş tacımız. Sizler için ne yapsak azdır. Şehit ailelerimiz ve gazilerimizin her zaman yanındayız.”
 
Şehit aileleri ve gazilerin gelecek günlerde kutlanacak Ramazan Bayramı’nı tebrik eden Vali Çiçek, birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde bir bayram geçirilmesini diledi.