Yetişkin Gençler Türkiye Bocce Şampiyonası Fethiye'de Başladı

Yetişkin Gençler Türkiye Bocce Şampiyonası Fethiye'de Başladı
 
Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından düzenlenen Türkiye Yetişkin Gençler Bocce Şampiyonası 34 huzurevinden 175 yarışmacının coşkulu katılımıyla  28 Ekim 2017 tarihinde saat: 10:00 da Fethiye Beşkaza Spor Salonundaki seromoni ile başladı.
            Yaklaşık 6 gün sürecek olan Bocce Liginin açılış seremonisini Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Aile ve Sosyal Politikalar (ASP) Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Gürdal  Gümüş, Yaşlı Hizmetleri Daire Başkanı Elçin  , Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü, Erkut Öneş, Kayseri Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nevzat Özer, İzmir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nesim Tanğlay , Muş Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdulbari Aksoy, Zonguldak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kemal Gümrükçü,  Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İlkay  Türkoğlu, İl Müdür Yardımcıları Rukiye Şermin Zil, Özcan Çiçek, Şube Müdürü Kuduret Gültaş, Kuruluş Müdürleri ve huzurevlerinde kalan 34 takımın oyuncuların katılmışlardır.
Açılış töreninde konuşma yapan Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Gürdal  Gümüş  konuşmasında “ Aile Bakanlığının Türkiye’nin birçok dezavantajlı kesimine hizmet vermesinin yanı sıra “Yetişkin Gençlerine” verilen önem dolayısıyla çok gururluyuz dedi Geçen yıl Türkiye Dünya’da ilk defa yapılan Türkiye Bocce Ligi’ni oluşturdu. Bu konuda kendimize koyduğumuz hedefimizi gerçekleştirdik. Bu gün burada 76 huzurevi finalistleri 17 grupta müsabaka yapacak, sonunda Türkiye Şampiyonu belli olacak” dedi.
Konuşmalarını  bu organizasyonu uluslararası platforma taşıyacaklarını 28 ülkenin katılımıyla hedeflediklerini belirten GÜMÜŞ sporculara başarılar dileyerek bitirdi.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İlkay Türkoğlu ise böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmanın haklı  gururunu yaşadıklarını belirterek tüm sporculara başarılar diledi.
Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner ise Cumhuriyet'in kuruluşunun 94. yıl dönümünde böyle güzel bir organizasyonu  Fethiye'de düzenlenmesine vesile olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile yetkililere teşekkür ederek, şampiyonada mücadele edecek olan tüm sporculara başarı dileklerini sundu.
Konuşmaların ardından, protokol üyeleri Bocce müsabakası yaptı. Protokol üyelerinin müsabakası şampiyonaya katılacak sporcular tarafından ilgiyle izlendi.